O mnie / Kontakt

Mam na imię Basia i jestem Doradcą Noszenia w chustach i nosidłach miękkich. Moja chustowa przygoda zaczęła się pod koniec grudnia 2010 r. kiedy zaczęłam nosić w kieszonce moją wtedy niespełna dwumiesięczną córkę. W czerwcu 2013 r. ukończyłam kurs podstawowy w jednej z dwóch działających w Polsce szkół noszenia – ClauWi. Szkołę wybrałam z pełną świadomością jako tą, która zwraca szczególną uwagę na fizjologię i ułożenie dziecka w chuście. W listopadzie 2018 r. zrobiłam kurs zaawansowany, a w kwietniu 2019 r. – po oddaniu pracy certyfikacyjnej – uzyskałam tytuł Certyfikowanego Doradcy Noszenia ClauWi. 

W chustach nosiłam swoją córeczkę, Hanię. Trzy lata później starałam się nosić Huberta, choć nie był on takim chuściochem jak jego siostra (do czasu…). Dziś noszę Antka. Uważam, że noszenie w chuście, a potem nosidle było jedną z lepszych decyzji związanych z moim rodzicielstwem. Nie chodzi tu tylko o wygodę czy bliskość, to sposób na życie.

 

Kurs doradcy noszenia zrobiłam, by poszerzyć swoją wiedzę i nauczyć się naprawdę dobrze motać. Jak się okazało, wiele zobaczonych w internecie instrukcji i filmików nie wystarczyło, co więcej – wiele z nich zamiast polepszyć moją technikę wiązania jeszcze ją pogorszyło. Kurs ClauWi uporządkował moją wiedzę i sprawił, że nabrałam pewności siebie. Kolejne prowadzone konsultacje i pogadanki potwierdziły, że propagowanie noszenia jest tym, co chciałabym robić. Dziś mogę nie tylko nosić własne dzieci, ale i uczyć tego innych rodziców. I przyznaję, że sprawia mi to coraz większą satysfakcję. Spotkajmy się!

Ofertę konsultacji i warsztatów znajdziesz tutaj.
Więcej o tym kim jest doradca noszenia tu.

Staram się cały czas rozwijać i doskonalić swój warsztat, nie tylko dzięki noszeniu swoich dzieci, ale przede wszystkim dzięki szkoleniom i systemowi kształcenia ClauWi.

Niektóre z odbytych przeze mnie kursów:
– Kurs podstawowy na doradcę noszenia ClauWi – czerwiec 2013 r.
– Kursy doszkalające ClauWi – czerwiec 2014 r., luty 2017 r.
– Pielęgnacja neurorozwojowa i rozwój dziecka w pierwszym roku dziecka z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego – styczeń 2017 r. oraz sierpień 2018 r. (warsztaty rozwijające)
– Instruktor masażu Shantala Special Care-Baby – lipiec i wrzesień 2018 r.
– Sensoplastyka – Wstęp – wrzesień 2018 r.
– Kurs zaawansowany ClauWi – listopad 2018 r.
– Certyfikat ClauWi – kwiecień 2019 r.

* * *

Barbara Salamon-Szympruch
Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi
tel. 696 021 967
e-mail b.szympruch@gmail.com

Formularz kontaktowy