Chusta Luna Dream Diamond Lace Rainbow Chic – recenzje rodziców

Do testów otrzymałyśmy chustę firmy Luna Dream Diamond Lace Rainbow Chic o długości 4,6 m, każda z nas mogła więc przetestować na niej kilka wiązań. Chusta jest 100% bawełniana, tkana splotem żakardowym. Jest średniej długości (gramatura 280 g/m2), powinna więc dobrze motać zarówno mniejsze, jak i już cięższe dzieci. Gdy ją otrzymaliśmy była mięciutka, nie mieliśmy jej jednak na testach od nowości. Jak się sprawdziła? Zapraszam na opinie dziewczyn spotykających się na rybnickiej chustokawie.

Diamont Lace – pierwszy „nie pasiak”

Magda: Luna Dream Diamond Lace Raibow Chic była pierwszą chustą o wyższej gramaturze, w którą miałam okazję zamotać maluszka. Dla mnie jest to chusta doskonała pod kilkoma względami: – idealnie wpisuje się w moją fascynację tęczowymi kolorami – ma piękny awers i jeszcze piękniejszy rewers- jest mięciutka i bardzo przyjemnie się dociąga – jest bardzo nośna.  Własnie o tej nośności chciałam co nie co napisać. Mój synek waży już ok 14 kg, przez co noszenie z przodu czasami staje się problematyczne, a akurat wtedy na plecy maluch nie chce wskoczyć. Ta chusta była naszym wybawieniem. Zarówno w kangurku jak i w kieszonce nie czułam ciężaru dziecka, a przy długim noszeniu nawet plecy mnie nie rozbolały (co się czasami zdarzyło przy moich cienkich chustach).

Patrycja: Chciała bym napisać coś złego o tej chuście…. Myślałam i myślałam… No i? Nic na nią nie znalazłam. Może długość bo to 4.6 a ja nosze w 3.6 wiec wisiał mi ogon, ale za to jaki piękny. Gramatura dla mnie super nosze w mojej o mniejszej tylko młodszą córkę, starszaka już nie mogę bo czuje na plecach. A w Lunie nie było czuć cieżaru po prostu pięknie więc i 3 latek załapał sie na testy . Bardzo miękka, taki kocyk kochany. Dociąganie też super pierwszy raz miałam przyjemność nosić w żakardzie i jestem bardzo miło zoskoczona. Kolorystka również mega plus bardzo piękna kolorystycznie chusta.
Paulina: Świetna chusta ! Kolorystycznie bardzo ładna, naprawdę mi się spodobała mimo że nigdy nie podobały mi się koronki. Kolory jeszcze ładniejsze na żywo. Chusta cieńka ale za to bardzo nośna, łatwo się dociąga, mięciutka jak kocyk. Idealna dla noworodka ale i 10 kg niosła bez problemu.
Chusta Zakarkowa Luna Dream

Diamont Lace – jak przemycić ją do domu?

Monika: Testy to super sprawa. Raczej nie wybrałabym sama, tak różnobarwnej chusty, a ta mnie przekonała do siebie, a jeszcze bardziej małą testerkę. Chociaż ciężko nam idzie ostatnio motanie to przynajmniej to ją troszkę zachęcało. Prócz walorów cieszących oko. chusta jest mięciutka ale jednocześnie tak nośna, że nie czułam dyskomfortu przy 10 kg w kieszonce. Wad nie znalazłam. Nie jestem chustowym ekspertem, ale w porównaniu do tego w czym motamy się na co dzień – ta chusta to chustowe niebo. Czuć różnicę i to sporą!
Katarzyna: Chusta przepiękna. Tęczowa ale dzięki ciemnym kolorom i nie kwiatkowej koronce trafiła w nawet najbardziej wyrafinowane gusta (mój mąż). Nie znam się na gramaturze ale jest dosyć cieniutka co jednak nie sprawia że nie jest nośna. Plecak motałam w niej w kilka chwil. Jest bardzo miękka, trochę się luzowała ale przy tak wykochanej szmatce wszystko dociągało się w sekundę. Jedyne czego żałuję to że kolory nie są poziome, byłby idealny, mocno niestandardowy pasiak, nawet dla początkujących. Polecam wszystkim, a sama zastanowię się jak przemycić taką do domu.
Agata: Zapisałam się na testy z nadzieją na przeproszenie się z chustą (u nas ostatnio cały czas tylko nosidło). Wcześniej zawsze nosiłam w kangurku, teraz jednak ze względu na długi okres niemotania i to, że moje dziecko jest ogromnym wiercipiętą, zamotałam kieszonkę. Była to moja druga kieszonka w życiu i udało mi się świetnie chustę dociągnąć, myślę, że to jej wielki plus. Jednak niestety dzieć dalej nie ma ochoty na motanie, więc zamotaliśmy się tylko raz. Wizualnie bardzo mi się podobała. A do tego super mięciutka.
Monika: Chusta przepiękna pod względem kolorystycznym i dużo ładniejsza niż na zdjęciach. Nie sądziłam, że spodobają mi się koronki.Mimo swojej gramatury – bardzo łatwo się dociąga i jest przyjemnie miękka. Zazwyczaj nosimy się w kangurku, jednak ze względu na długość chusty zamotałyśmy się w kieszonkę. Małej spodobała się odmiana. Żałuję, że nie miałam okazji potestować jej dłużej.
Aneta: Wiem, że powielę opinie innych, ale nie da się napisać nic innego jak to, że ta chusta to cudo. Ten kolor, ta miękkość… Na zdjęciach nie wyglądała AŻ TAK pięknie jak na żywo. Mimo, że tęcza – nie jest przesłodzona – nawet mój niemałż chętnie zamotał. Mimo, że grubsza niż te w które dotychczas motałam córkę – chusta była milusia i miękka – człowiek się nie mordował z dociąganiem. Na pewno będę polecać.
Beata: Chusta Luna Dream Diamond Lace Raibow Chic przede wszystkim jest piękna. Dzięki niej znowu pokochałyśmy noszenie, jest grubsza od tych co mamy w domu, ale przy tym cudownie miękka. Chusta świetnie się dociąga, nie luzuje w trakcie noszenia. Moje 8 kg szczęścia nosiłam z przyjemnością. Tata również docenił. Podsumowując: musimy taką mieć !
Martyna: W koronkach jestem zakochana, więc i ta bardzo przypadła mi do gustu. Oczarowała mnie również miękkość i łatwość, z jaką dociąga się chustę, pomimo, że dziecko totalnie nie współpracowało podczas motania. Koniec końców i Dziecko doceniło walory chusty i uspokoiło się, by korzystać z komfortowego noszenia przez mamę. Dobrze mi się w chuście Luna Dream Diamond Lace Raibow Chic nosiło – nie odczuwałam ciężaru Dziecka na sobie.
Kinga: Przepiękna chusta! Piękne tęczowe kolory i ta koronka… Chociaż jak dla mnie wolałabym ją z bielą a nie z czernią. Zaskoczyła mnie jej szerokość, świetna do pp. Materiał nie uciekał spod pupy chociaż Matylda bardzo się starała. Chusta miękka, samodociągająca się. Obawiałam się, że mogę odczuwać ciężar dziecka, jednak przy zawiązaniu 2x obawy zostały rozwiane. Co ważne, przy tym wiązaniu nie musiałam motać supła na ogryzkach. Mimo tego, że zdradziłam #rainbowteam dla #monoteam przygarnęłabym chustę Luna Dream Diamond Lace Rainbow Chic do mojego stosu.
Wszystkie chusty Luna Dream można zakupić na stronie producenta.

5 thoughts on “Chusta Luna Dream Diamond Lace Rainbow Chic – recenzje rodziców

  1. ja mam inna chustę Luna Dream, niebieską. To że jest piękna to jedno. To że jest wykonana z solidnego materiału to drugie. Ale kurcze, jaka ona jest wygodna! Nie przypuszczałam że można z nią spacerować 4 godziny bez przerwy!

    1. W dobrze zawiązanej chuście można chodzić naprawdę długo. Pomyśl jednak też o swoim kręgosłupie i noś tyle ile potrzeba 😉

  2. Ale piękna chusta! trzeba przyznać, że Luna Dream ma piękne materialy. My mamy nosidło z tej firmy i nie dość, że piękne to i wykonanie rewelacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *