Oferta Chusty Rybnik

Jako Doradca Noszenia w chustach i nosidłach miękkich ClauWi mam odpowiednie kompetencje i umiejętności, by uczyć prawidłowego noszenia w chustach i nosidłach miękkich. Prowadzę również pogadanki chustowe, będące teoretycznym wstępem do noszenia. Na zajęcia zapraszam zarówno pary oczekujące dziecka, jak i świeżo upieczonych rodziców. Nauka noszenia odbywa się w ramach spotkań indywidualnych i grupowych.

Oferta Chusty Rybnik:
konsultacje indywidualne (chustowe i nosidłowe)
warsztaty grupowe chustowe i nosidłowe
pogadanki
wypożyczalnia chust, nosideł i akcesoriów dla noszących rodziców
– spotkania i warsztaty w ramach Klubu Spełnionego Rodzica

W trakcie spotkań chustowych uczestnicy:

  • poznają rodzaje chust, dowiadują się na co zwracać uwagę przy kupnie pierwszej chusty
  • otrzymują podstawową dawkę wiedzy o rozwoju kręgosłupa dziecka, prawidłowej pozycji w chuście i o tym jak dbać o bezpieczeństwo i wygodę zarówno dziecka, jak i rodzica w trakcie noszenia
  • dobierają chustę i rodzaj wiązania odpowiednie dla potrzeb swoich i dziecka,
  • uczą się prawidłowo wiązać, najpierw na profesjonalnej lalce, potem już z maluszkiem (uczymy się jednego z dwóch prezentowanych wiązań, ewentualnie – jeśli czas na to pozwoli – również chusty kółkowej),
  • uzyskują odpowiedzi na swoje pytania (staram się odpowiedzieć na wszystkie ;)).

Konsultacje indywidualne – chustowe i nosidłowe

Konsultacje indywidualne trwają ok. 2-2,5 godziny. Polecam je rodzicom, którzy chcą spotkać się sam na sam z doradcą, przede wszystkim osobom, dla których będzie to pierwszy kontakt z wiązaniem chusty. Uważam, że to najbardziej optymalny dla rodzica i dziecka sposób nauki noszenia. Obecnie konsultacje odbywają się w centrum Rybnika, w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu. Możliwe jest również spotkanie w waszym domu lub innym, indywidualnie ustalonym miejscu. Po konsultacji indywidualnej chustowej jest możliwość wypożyczenia chusty w promocyjnej cenie (30 zł na tydzień), w ramach konsultacji nosidłowej rodzice otrzymują 20% zniżki na wypożyczane po spotkaniu nosidło. Koszt indywidualnych konsultacji w siedzibie Chusty Rybnik wynosi 120 zł, tych z dojazdem jest uzgadniany indywidualnie. Polecam również artykuł o tym jak konsultacje przebiegają i jak się do nich przygotować.

Warsztaty chustowe

Warsztaty chustowe organizowane są w kameralnych grupach ćwiczeniowych (nie więcej niż 5 dzieci), trwają ok. 3 godzin. Polecam je przede wszystkim osobom, które już noszą swoje maluchy, a chcą poprawić swoją technikę noszenia lub nauczyć się kolejnych wiązań.

Warsztaty nosidłowe

Warsztaty nosidłowe również odbywają się w małych grupach, trwają – w zależności od ilości uczestników – 2-2,5 godziny. W ich trakcie opowiadam o tym dlaczego z noszeniem w nosidle czekamy do momentu aż dziecko samodzielnie potrafi siedzieć, o różnych rodzajach nosideł (wiązane, hybrydowe, klamrowe, onbuhimo), w końcu pomagam dopasować i w prawidłowy sposób założyć różne modele nosideł. Warsztaty kosztują 50 zł (mama + dziecko)/70 zł (rodzice + dziecko).

Na wszystkich spotkaniach zapewniam profesjonalne lalki treningowe oraz chusty do ćwiczeń. Można u mnie również kupić lub wypożyczyć chusty, nosidła i akcesoria chustowe czołowych producentów (oferta wypożyczalni tutaj).

* * *
W ramach szerzenia wiedzy o noszeniu dzieci organizuję również pogadanki chustowe w szkołach rodzenia, klubach mam i innych miejscach, w których propaguje się noszenie w chustach czy nosidłach i rodzicielstwo bliskości. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, proszę o kontakt.

Obecnie współpracuję ze Szkołą Rodzenia Pępek Świata w Rybniku oraz szkołą rodzenia w Medipoz w Czerwionce-Leszczynach. Zapraszam mamy w ciąży i ich partnerów na darmowe pogadanki chustowe z serii „Nie takie chusty straszne, jak je malują”. Zapisy bezpośrednio w szkołach rodzenia.

* * *
Staram się utrzymywać kontakt z osobami, które uczyły się ze mną nosić lub są zainteresowane noszeniem, dlatego organizuję też skupiające rodziców bezpłatne spotkania – chustokawy.