Nosidło BB Tai Babylonia

Im więcej nosideł przechodzi przez moje doradcze ręce, tym bardziej doceniam PROSTE rozwiązania. Testy nosidła BB Tai firmy Babylonia pokazały, że dobre nosidło wcale nie musi mieć miliona gadżetów. Może być proste, funkcjonalne, uszyte z dobrego materiału. Tylko tyle i aż tyle. Zapraszam do przeczytania opinii mam, które testowały wiązane nosidło.

Magdalena: Nosidło Babylonia super! Nie byłam do końca przekonana co do rodzaju typ mai tai wydawał mi się cięższy w obsłudze, myślałam że jak będę chciała szybciej „założyć” córkę na mnie będzie kłopot… i się pomyliłam. Naprawdę łatwo się wiąże…a i jeszcze jedno posiada bardzo pomyslowo zrobione podparcie głowy, co pozwala ustabilizować główkę dziecka podczas snu! Bardzo się cieszę że mogłam je potestować jest wygodne w użyciu, ma miękki materiał, a co najważniejsze córka się w nim super czuje! Lepiej niż w naszym obecnym i mnie się ją lżej nosi. No i na koniec…do kompletu do przechowywania nosidła jest torebka:) Polecam w 100%.

Monika: Nasze obecne nosidło jest hybrydowe, z nosidłem w całości wiązanym nie miałam wcześniej styczności. Polecam nosidło Babylonia ze względu na łatwość wiązania, wygodną pozycję dziecka, szerokie rozłożenie pasów naramiennych, tzw “motylki” są wygodnym rozwiązaniem. Nie do końca wiedziałam jak zawiązać te pasy mając córkę w nosidle na plecach – zawiązałam, jak plecak prosty i okazało się, że jest to proste i komfortowe dla nas obu. Plusem dla mnie jest także materiał, z jakiego jest wykonane nosidło – miękki, przewiewny i fajny kolorystycznie. Zaletą jest także niewielka torba do przechowywania nosidła. Niestety nie miałam okazji skorzystać z “kapturka”, który jest nietypowy i ciekawa jestem jego funkcjonalności. Nie bardzo wiem do czego mają służyć “majtki” dołączone do nosidła… Jeśli do noszenia niesiedzącego dziecka to minus dla producenta. Jestem przeciwniczką takich rozwiązań.

Aneta:  Nosidło Babylonia to nasza pierwsza styczność na nosidłem typu mai tai. Porównując do zwykłego plus za szybszą możliwość założenia, dopasowania i dociągnięcia, niż w nosidle klamrowym, co jest szczególnie ułatwieniem jeśli nosi w nim więcej niż jedna osoba. Materiał super, fajnie się układa, nie ma problemu z włożeniem dziecka w nosidło. Pasy naramienne z tzw. „motylkiem” super wygodne, dzięki temu nie wpijają się w ramiona pod obciążeniem dziecka. Jedyny minus jak dla mnie to wpijający się w plecy węzeł. Nie wiem tylko czy to mój błąd w wiązaniu, waga dziecka, czy też może moje gabaryty. Całość mimo wszystko na plus, nosi się bardzo fajnie. Dodatkowym plusem jest torba, minusem niestety majtki dołączone w komplecie. Dla dziecka siedzącego nie widzę potrzeby używania, dzieci nie siedzących nie nosimy, więc nie rozumiem powodu, dla którego one się tam znalazły.

Aneta: Pierwszy raz miałam do czynienia z nosidłem całkowicie wiązanym. Niestety nie przypadło mi do gustu… Przy moich gabarytach miękki pas nie sprawdził się. Do tego długie szerokie pasy naramienne nie pomagają przy szybkich akcjach i gorszej pogodzie tak jak przy standardowych nosidłach. Plus zdecydowanie za kompaktowość (małe gabaryty po złożeniu).

Monika: Przerosło mnie w swojej prostocie. Tak do końca nie wiedziałam jak go założyć, ale okazało się bardzo wygodne, bo można go szybko i sprawnie dopasować mając już w nim dziecko. Jest niewielkich rozmiarów i ma praktyczną torbę do transportowania – fajne rozwiązanie.

* * *
Podsumowując:

Zalety nosidła BB Tai:

  • kompaktowość
  • dołączona wygodna torba na nosidło
  • doskonałej jakości materiał
  • łatwe zakładanie, możliwość samodzielnego założenia kapturka

Wady nosidła BB Tai:

  • dołączone do zestawu „majtki” dla noworodka – my noszeniu niesiedzących dzieci mówimy NIE
  • niezbyt duży wybór wzorów nosidła

Testowane nosidło BB Tai firmy Babylonia możecie kupić tutaj. Mamy dla was KOD ZNIŻKOWY na wszystkie produkty firmy Babylonia. By kod chustyinosidla  (10% zniżki) był aktywny, trzeba go wpisać na stronie www.babylonia.pl/code . Później wystarczy zrobić zakupy, cena ze zniżką pojawi się na końcu zakupów w podsumowaniu koszyka.