Nosidło Kavka Handy – recenzja doradcy noszenia

Kavka Handy nosidło dla noworodka i starszaka

Kavka Handy to najnowszy, wprowadzony do sprzedaży w marcu 2020 r., model nosidła jednego z najpopularniejszych polskich producentów. Dla kogo przeznaczone jest to nosidło? Czym różni się od innych obecnych na rynku nosideł hybrydowych? Czym różni się od sztandarowego modelu Kavki czyli nosidła Multi-Age? Dla jakich dzieci jest odpowiednie?

Kavka Handy wg producenta

Kavka Handy to regulowane nosidło hybrydowe (więcej o rodzajach nosideł tutaj). Wg producenta przeznaczone jest dla dzieci od rozmiaru 56 do 104. Tak duża rozpiętość rozmiarowa możliwa jest dzięki wyjątkowemu systemowi regulacji panelu. Dzięki niemu wymiary panelu, który zakrywa plecy dziecka, można zwiększać od 28 do 49 cm na szerokość i od 31 do 42 cm na wysokość. Regulacja panelu odbywa się na wysokości pasa biodrowego. To rozwiązanie, którego dotąd nie widziałam w żadnym innym nosidle, a trochę ich przez moje ręce przeszło.

Na pasie biodrowym zamontowany jest system rzepów, który pozwala na przesunięcie na nim materiału na szerokość i wysokość. Nadrukowane na nim rozmiary ubranek pomagają w poprawnym wyregulowaniu nosidła (w Kavce Multi-Age te podpowiedzi podane są w kilogramach, uważam, że rozmiary ubranek są bardziej miarodajne).

Tak jak każde nosidło hybrydowe, Kavka Handy składa się z klamrowego pasa biodrowego, długich wiązanych pasów naramiennych, regulowanego panelu i odpinanego kapturka.


Pas biodrowy jest miękki, zupełnie inny niż w Kavce Multi-Age, co – nie ukrywam – było dla mnie lekkim zaskoczeniem. Jest jednak bardzo wygodny, choć to oczywiście kwestia subiektywnych odczuć. Część rodziców woli pasy miękkie, część bardziej usztywnione. Wypełnione i długie pasy naramiennie pozwalają naprawdę dobrze dopasować panel do dziecka i wyciągnąć z jego ciała wszelkie „luzy”. Kapturek jest odpinany, co jednym odpowiada, innym niekoniecznie. Ja wolałabym żeby kapturek był przytwierdzony na stałe (ew. jeśli odpinany to w pasie mogłaby być kieszonka, ale to już moje widzimisię).
W nosidle Kavka Handy nosić dziecko można z przodu (zawsze brzuch do brzucha), na plecach, całkiem wygodnie jest również z dzieckiem na biodrze. Przetestujcie!

Kavka Handy – testujemy

Tyle teorii… A jak nosidło Kavka Handy sprawuje się w praktyce? W planach miałam testy nosidła z kilkoma mamami, niestety artykuł ten piszę w warunkach domowej kwarantanny… Moja opinia jest więc pisana na świeżo, po przetestowaniu nosidła na trójce dzieci – moim prywatnym Antku 2,5-latku (rozmiar ubranek 92/98), 8-miesięcznej Zuzi, córce koleżanki (rozmiar ubranek 74, 9 kg) i półrocznej Oldze (niesiedząca, rozmiar ubranek 68).

Nosidło Kavka Handy w przypadku starszaka sprawdza się znakomicie, szczególnie jeśli rodzic jest fanem hybrydowych modeli. Jest dość kompaktowe, można je nosić w torbie i wyciągać tylko wtedy kiedy małe nóżki zmęczą się innymi aktywnościami (już wiecie dlaczego Antek ma na głowie kask…). Po wstępnym dopasowaniu rozmiaru panelu do dziecka (to robimy raz na jakiś czas), założenie nosidła trwa naprawdę chwilę. W pozycji na plecach panel w przypadku mojego 2,5-latka nie sięgał już do końca pleców, jednak nasze noszenie już tego nie wymaga (syn raczej nie śpi już w nosidle, woli mieć też wyciągnięte ręce). Na śliskiej kurtce pasy naramienne lekko się ślizgały, ale to tez efekt tego, że dziecko miało wyciągnięte ręce i dość mocno się ruszało. Przy noszeniu z przodu ze skrzyżowanymi na plecach pasami takiego efektu nie było. Jednak noszenie z przodu polecam rodzicom mniejszych dzieci, ze starszakami na plecach nie tylko w tym nosidle jest wygodniej. Trochę żałuję, że pasy naramienne w Kavce Handy są dość wąskie. W przypadku starszych dzieci rozłożone na dolnej częśći pleców szerokie pasy dodatkowo odciążająrodzica. Takie rozwiązanie zastosowano m. in. w nosidłach Fidelli czy w Lenny Hybrid.

W nosidle Kavka Handy dobrze układają się starszaki i maluszki od rozmiaru ubranek ok. 62-68. Oczywiście wszystko zależy od budowy ich ciała. Nie zmienia to faktu, że najmniejsze, samodzielnie niesiadające dzieci najlepiej jest nosić w tkanej chuście. Jeśli jednak musisz nosić niesiedzące dziecko w nosidle, dobierz je z doradcą noszenia, by mieć pewność, że spośród dostępnych na rynku opcji masz to, które jest dla Ciebie i Twojego dziecka najlepsze.

Kavka Handy czy Kavka Multi-Age

Tutaj nie ma prostej odpowiedzi, bo to zupełnie różne nosidła. Które jest lepsze? Tego nie jestem w stanie jednoznacznie napisać, bo poczucie wygody noszącego i pozycja dziecka zależą od wielu subiektywnych czynników. Kilka opinii o modelu Multi-Age, czyli nosidle klamrowym Kavki, przeczytacie tutaj. Jedynie mogę zasugerować, że przede wszystkim w przypadku dzieci niesiedzących szłabym bardziej w stronę nosidła hybrydowego. Najważniejsze jest jednak to, by przed zakupem przymierzać (wielu doradców noszenia ma w ofercie przymiarki nosidłowe i ich profesjonalny dobór) czy wypożyczyć i przetestować nosidło w terenie. Dopiero wtedy decyzja o zakupie takiego a nie innego modelu nosidła będzie świadomym wyborem.
* * *
Moja pełna oferta dostępna jest tutaj. Zapraszam.

0 thoughts on “Nosidło Kavka Handy – recenzja doradcy noszenia

  1. Не обращая внимания на тот факт, что БК 1xbet имеет реальную лицензию и зарегистрирована на Кюрасао, Нидерландских Антильских островах, в Российской федерации ее сайт постоянно подвергается блокированию. Только пользователей фирмы это сегодня не может беспокоить, так как управление компании выполнило соответствующие операции в верном направлении, обеспечив всем своим клиентам способность прохода на интернет-сайт когда угодно, пусть даже при обстоятельстве блокировки официального сайта 1xbet. Основания блокирования проекта В Рф принят закон, ограничивающий или запрещающий активность БК, какие не выполняют последующие требования: Реальная процедура регистрации в пределах РФ, приобретение лицензии и оплата налогов в госбюджет. Вход в состав СРО. Поскольку контора букмекерская уже имеет международную лицензию, ее представители сочли требования страны повышенными, за это подвергалась блокировке. За прошедшие 3 года работы 1xbet на территории Российской Федерации по решению суда оказалось блокировано более 500 доменных имен. Только все это не мешает компании продолжать деятельность, а ее посетителям пользоваться абсолютно всеми областями веб-сайта, ставить и получать выигрыш. Как зайти на блокированный вебсайт С целью обойти блокировку, представители компании предоставляют всем своим играющим доступ к зеркалам 1xbet. Войти на работающую сборку сайта сможете с помощью ссылки 1xbet зеркало рабочее прямо сейчас. Это комфортный и простой способ пользования букмекерской конторой. При применении рабочего зеркала хранятся абсолютно все индивидуальные сведения, включая счета и учетка, вдобавок рабочее зеркало в точности воспроизводит главный ресурс. Он столь же высококачественно защищен и целиком не опасен для проведения игровых ставок, ввода и получения денежных средств. Рабочее зеркало заблокированного главного сайта – один из самых комфортных методов дальнейшего продолжения организации игровых ставок без малейшего риска и затруднений.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *