Spotkanie z neurologopedą – Wychodzimy z domu!

Po co z niemowlakiem iść do logopedy? Kiedy powinniśmy się zacząć o mowę dziecka niepokoić? Jak wspierać maluchy w rozwoju mowy? Czy to co i jak jemy wpływa na rozwój mowy dziecka? W czym słomka jest lepsza od niekapka? A metalowa łyżka od tej plastikowej? Co robić, gdy pojawią się wady wymowy? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały poruszone w trakcie kolejnego z serii spotkań organizowanego przez Chusty Rybnik w Halo! Rybnik.

Tym razem młode mamy (ponad 30!) spotkały się z Małgorzatą Pope-Świdzikowską, neurologopedką na co dzień pracującą m. in.  z dziećmi z problemami w karmieniu. Mowa była o zależnościach pomiędzy karmieniem a jakościowym rozwojem mowy dziecka. Poza interesującym wykładem, mamy dzieliły się swoimi doświadczeniami, obawami związanymi z karmieniem i stereotypami, z którymi się spotkały. Przede wszystkim te ostatnie potwierdziły, że spotkania z cyklu „Wychodzimy z domu” są bardzo bardzo potrzebne.

* * *
Spotkanie z neurologopedką było kolejnym z serii prowadzonej w ramach zadania „Rybnik reWITA”, które jest finansowane w ramach projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.